,,Léčit zdraví je jako začít kopat studnu, až když dostaneme žízeň.''


 

Zásadotvorná regenerace:

 

Jak udržet svůj organismus v rovnováze?

 

Terapie zásadotvorné regenerace, formou bylinných čajů, organických minerálních látek      a úpravy výživy, pomáhá regulovat kyselost        a zásaditost organismu. Optimální úroveň pH      v těle je důležitá pro dobře fungující metabolismus, pro dobré trávení a funkci enzymů, i pro celkovou vnitřní pohodu organismu.

 

Víte, že kyseliny zabraňují redukovat tuky?

 

V důsledku hromadění kyselin se zastavuje odbourávání tukových buněk, ale také často dochází k vážným chorobám jako osteoporóza, demineralizace kostí, psychické poruchy a další. Tyto potíže úzce souvisí právě s redukcí váhy, kdy se tělo dostává do acidózy.

 

Test pH balance vám umožní zjistit, v jaké řadě rizikové skupiny se nacházíte, a zda je vhodné začít s prevencí. Tento test pomáhá rovněž aktivně přistupovat ke snížení projevů celulitidy a jejich, až bolestivých dopadů, elasticity v podkoží a kůže. Potíže vnitřní nerovnováhy souvisí také s lymfou a obnovou kolagenových vláken….  až takové důsledky může mít acidobazická disbalance, nebo-li nerovnováha ….  Obnova vnitřní rovnováhy je proto důležitá před každým započetím procesu snižování hmotnosti. 

 

Stává se, že se můžete tak zvaně "stavět na hlavu", zkoušet všemožné diety a stejně se         s váhou nepohnete. Odkyselení je mnohem rozumnější způsob, před započetím redukování váhy, než držet stále dokola nesmyslné diety.

 

více na:  https://www.serafinbyliny.cz/produkty-prekyseleni-organismu-44

 

Helicobacter pylori:
 

Helicobacter - co je zač?


Helicobacter pylori (HP) je spirálovitá bakterie, která se osídluje sliznici žaludku i dvanácterníku   a vyvolává zánět. Kyselé prostředí v žaludku je pro většinu bakterií nepříznivé. Helicobacter je odolný a je zde schopen žít dlouhodobě. Usídluje se   v povrchových vrstvách žaludku (hlen, slizniční prohlubně) a produkuje zásadité látky, které ho chrání před žaludečními kyselinami.

 

Tato bakterie je častým původcem zažívací potíží a bolestí žaludku. Zákeřnost této infekce způsobující rakovinu žaludku spočívá v tom, že v době, kdy je šance téměř na 100% možnost vyléčení, nemusí pacient cítit téměř žádné těžkosti s trávením.

 

 

Důležitá je především včasná diagnostika přítomnosti této bakterie a která, pokud je zjištěna a léčena v počátečním stadiu, je vysoká šance na vyléčení.

 

 

Podstatná je nejen samotná prevence,             ale i způsob stravování každého z nás. Buďte i vy zodpovědní za svou životosprávu.

 

 

Prezentaci vytvořil Lubomír Fiala / 2011